انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران

نماینده قانونی فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک (IeSF)

 

به نام خدا
انجمن ورزشهای الکترونیک ایران در سال 1385 با موافقت سازمان تربیت بدنی وقت و با نام انجمن بازی های رایانه ای،  با مسولیت آقای لقمان شاورانی،  شروع به کار کرد،  که بعد ها در سال 1390 با توجه به درخواست عضویت انجمن در فدراسیون جهانی ورزشهای الکترونیک،  iesf نام انجمن نیز به انجمن ورزشهای الکترونیک ایران تغیر یافت.
انجمن از بدو تشکیل تحت پوشش فدراسیون ورزشهای همگانی قرار گرفت و به فعالیت پرداخت.
در اولین اعزام تیم ملی به مسابقات آسیایی 2007 ماکائو،  با کسب سه مدال نایب قهرمانی این مسابقات به دست آمد و در دوره بعدی مسابقات آسیایی ویتنام 2009 با کسب چهار مدال،  دو طلا یک نقره و یک برنز،  مقام قهرمانی آن مسابقات را کسب کرد.
در طول فعالیت های ورزشی انجمن،  توسعه و گسترش این رشته با کمترین امکانات و بودجه در اکثر استان های کشور،  مخاطبان قابل توجهی وارد خانواده انجمن شدند،  به طوری که در سال 1387 در مسابقات المپیاد ورزشی ایرانیان که در شهر تهران و مجموعه ورزشی بعثت برگزار شد،  از سی استان کشور تیم وارد مسابقات شدند.
در سال 1392 عضویت موقت انجمن ورزشهای الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون جهانی ورزشهای الکترونیک پذیرفته شد که این مهم با تایید وزارت ورزش و جوانان،  و کمیته ملی المپیک طی مکاتباتی با فدراسیون جهانی صورت پذیرفت و در سال 1393 در مجمع جهانی فدراسیون در شهر بخارست کشور رومانی،  عضویت ایران به صورت رسمی مورد تایید واقع شد.

 

لینک صفحه Iresa در سایت فدراسیون جهانی

Official Letter of Support

Iran Confirmation

Statutes for NF's