سه شنبه, 25 دی 1397

انتصاب سرپرست کمیته فوتبال مجازی فدراسیون فوتبال

با حکم جناب آقای مهدی تاج ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، آقای لقمان شاورانی به عنوان سرپرست کمیته فوتبال مجازی فدراسیون فوتبال منصوب شد.

 

اوایل سال جاری پیشنهاد تشکیل و راه اندازی کمیته فوتبال مجازی ، در هیات رییسه فدراسیون فوتبال مطرح و به تصویب رسید و پس از طی مراحل اداری و قانونی این کمیته رسما تشکیل و هفته گذشته سرپرست کمیته منصوب شد.

 این کمیته با استناد به قوانین و مقررات فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) تشکیل شده است. برگزاری لیگ بازی های رایانه ای فوتبال از شرح وظایف اصلی این کمیته است.فیفا دارای یک مسابقات رسمی به نامFIFA eWorld Cup است که به صورت سالیانه و آن لاین برگزار می شود؛ بخش نهایی این مسابقات به صورت حضوری برگزار می شود.

 با ورود فدراسیون فوتبال ایران به این عرصه مجوز حضور بازیکنان ایرانی در مسابقات جهانی صادر می گردد و با حمایت فدراسیون فوتبال امید به افتخارآفرینی مجدد بازیکن های ایرانی در این عرصه وجود دارد. با توجه به جمعیت جوان ایران، حدود سی میلیون مخاطب ورزشهای الکترونیک و بازیهای رایانه ای در کشور وجود دارد. از این بین میلیون ها نفر از قشر جوان علاقه مند به دو بازی ورزشی فوتبال FIFA و PES هستند.

 گفتنی است؛ آقای لقمان شاورانی از با سابقه ترین مدیران فعال در حوزه ورزشهای الکترونیک در عرصه ملی و بین المللی است؛ وی موسس و بنیانگزار انجمن ورزشهای الکترونیک در سال 1385 است. از دیگر سوابق ایشان می توان به ( دبیرکل فدراسیون ورزشهای الکترونیک آسیا نماینده ایران و عضو رسمی فدراسیون جهانی ورزشهای الکترونیک موسس فدراسیون جهانی هوش مصنوعی و رباتیک در ورزش ، نایب رییس خاورمیانه کنسرسیوم جهانی ورزشهای الکترونیک، رییس انجمن بازیهای رایا نه ای شهرداری تهران ، دبیر اولین جشنواره ملی بازیهای رایانه ای جوانان ، دبیر علمی کانون بازیهای رایانه ای جشنواره شکوفا سرپرست تیم های ملی ، سرمربی و مدرس ورزشهای الکترونیک ) اشاره کرد.

 

لینک خبر در وب‌سایت رسمی فدراسیون فوتبال

لینک خبر در وب‌سایت خبر فوری (منبع)