یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398

سرپرست کمیته فوتبال مجازی از برگزاری لیگ فوتبال مجازی با عنوان جام رمضان خبر داد

لیگ فوتبال مجازی فدراسیون فوتبال ایران

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، لقمان شاورانی، سرپرست کمیته فوتبال مجازی گفت: قصد داریم تا اولین دوره از رقابتهای لیگ فوتبال مجازی را با عنوان جام رمضان برگزار کنیم. شیوه و مدل برگزاری مسابقات کامپیوتری(ورزش های الکترونیک) که از طرف فیفا شکل جدیدی به خود گرفته و کشورها از طرف فیفا ساماندهی میشوند. این موضوع هم اکنون در باشگاههای اروپایی نیز در حال برگزاری است و مخاطبان عام به صورت آنلاین وارد نرم افزار این بازی شود و در مسابقات جهانی به صورت آنلاین شرکت می کنند.
وی ادامه داد: درفدراسیون فوتبال پیگیر فعال شدن این موضوع هستیم که در مرحله اول به صورت گسترده در برگزاری این نوع شیوه بازی، شرکت کنندگان حضور خواهند داشت. در مرحله دوم باشگاهها از طریق سازمان لیگ و فدراسیون وارد مسابقات و تیمداری می شوند. بازیکن هایشان معرفی شوند واین لیگ را راه اندازی خواهیم کرد.
وی در ادامه افزود: از طرفی هم برنامه های آتی فدراسیون ، تشکیل تیم ملی فیفا خواهد بود تا بتوانیم در مسابقات رایانه ای فیفا حضور داشته باشیم.
سرپرست کمیته فوتبال مجازی در ادامه گفت: در این مسیر با کمک و مشارکت هیاتهای استانی و سازمان لیگ و تیم های باشگاهی می توانیم به اهداف خود برسیم. اولین برنامه ما این است که نخستین لیگ فوتبال مجازی را در ماه مبارک رمضان با عنوان جام رمضان برگزار می کنیم و هر سه ماه یکبار این لیگ را به مرحله اجرا برسانیم.
وی ادامه داد: شرکت برای عموم آزاد است و بانوان نیز می توانند در لیگ فوتبال مجازی شرکت کنند. شرایط سنی افراد نیز از 7 سال تا 65 سال است. بر همین اساس یک فراخوان در سایت فدراسیون به زودی درج می شود و اعلام عمومی خواهیم کرد تا اشخاص ثبت نام کنند و کمیته برگزاری مسابقات، با ساماندهی افراد لیگ مربوطه را برگزار می کند. تقریبا 99 درصد از افراد این بازی را می دانند و قوانین نحوه اجرای لیگ فوتبال مجازی را آشنایی دارند اما آموزش های لازم و نحوه شرکت در مسابقات نیز اطلاع رسانی خواهد شد.
وی در پایان گفت: برای اولین بار است که این مسابقات در ایران برگزار می شود . فیفا بارها متولی برگزاری لیگ فوتبال مجازی بوده و کلیه مسابقات در این بخش زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار می شود.

 

منبع: سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران

 

لینک خبر در سایت فدراسیون فوتبال (کلیک کنید)