جمعه, 15 شهریور 1398

کارگاه داوری ورزش‌های الکترونیک با موفقیت به اتمام رسید

کارگاه داوری توسط فدارسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک در شهر بوسان برگزار شد 

فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک به تازگی کارگاه داوری این رشته را با حضور اعضای کمیسیون داوری IESF برگزار کرده است. میثم حسینی، یکی از اعضای این کمیسیون نیز در این دوره شرکت داشت. 

برگزاری چنین کارگاه‌هایی در راستای آموزش و پرورش داوران این رشته برای مسابقات جهانی و ملی انجام می‌گیرد. این دوره‌ها همچنین بخشی از تلاش‌های فدارسیون جهانی برای نظم‌دهی و قانون‌مند کردن این رشته است تا در نهایت محیطی سالم برای ورزشکاران رشته‌های الکترونیک شکل بگیرد. 

ضمن این که باید اشاره کنیم که برگزاری این کارگاه با همکاری شهر بوسان و آژانس توسعه‌ی صنعت آی‌تی بوسان (BIPA) میسر شده است. 

در این کارگاه با استفاده از مقررات رسمی، دوره‌های داوری فدارسیون جهانی و همین‌طور تجارب خود داوران، استانداردهای جدیدی برای داوری این رشته تعیین شد تا در آینده شاهد عملکرد هر چه بهتر داوران در مسابقات باشیم. کالین وبستر، رئیس فدارسیون جهانی در مورد این کارگاه گفت: "به نظر من داوران از مهم‌ترین اعضای فدارسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک‌اند. به همین دلیل هم فدارسیون جهانی خود را موظف می‌داند که بهترین داوران را برای این رشته پرورش دهد تا به رشد و توسعه‌ی هر چه بهتر ورزش‌های الکترونیک کمک کند."

 
منبع: IESF