دوشنبه, 05 آبان 1399

حمایت ولادمیر پوتین از شروع برنامه‌ ورزش‌های الکترونیک در مدارس

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، از ایده برگزاری مسابقات Esports در مدارس روسیه حمایت کرد.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، از ایده برگزاری مسابقات Esports در مدارس روسیه حمایت کرد. طبق گزارشات ، esports به طور رسمی در دستور کار قرار گرفت.

روسیه در سال 2016 از اولین كشورهای جهان بود كه به طور رسمی ورزشهای الکترونیک را به عنوان یك رشته ورزشی به رسمیت شناخت و در حال حاضر اقدامات بیشتری را برای ایجاد فرهنگ ورزش‌های الکترونیک همراه با ورزشهای سنتی در برنامه مدارس انجام می دهد.

بر اساس این گزارش ها ، پوتین ورزش های الکترونیک در مدارس را قانونی می داند که به نابودی کلیشه موجود در ذهن بسیاری از والدین مبنی بر زیان بار بودن بازی های رایانه ای کمک می‌کند. پوتین بر این واقعیت تأکید کرد که esports بسیار مفید است به شرطی که صحیح برگزار شود.

این نشان دهنده این واقعیت است که مدارس از نظر سخت افزاری کاملاً ارتقا می یابند. از حداقل سخت افزار ممکن که بتواند از بازی های با گرافیک مناسب پشتیبانی کند ، استفاده می شود تا با "کیفیت" تورنمنت هایی که پوتین در سخنرانی خود تأکید کرده است ، مطابقت داشته باشد.

از انجایی که مسابقات ورزش‌های الکترونیک به صورت آنلاین است و در پی رشد ورزش‌های الکترونیک طی چند ماه گذشته به سبب شیوع کرونا اوقات فراغت بیشتری فراهم شده است تا به بازی کردن یا تماشای آن بپردازند برای مثال فینال مسابقات LEC به صورت همزمان 1 میلیون بیننده می‌رسد.

این اقدام رئیس جمهور پوتین به رشد صنعت ورزش‌های الکترونیک در روسیه و تعیین سطح پایه برای بازیکنان آینده که می خواهند از همان کودکی به عنوان حرفه خود بازی انتخاب کنند ، کمک خواهد کرد.