دوشنبه, 05 آبان 1399

شروع به کار لیگ ورزش های الکترونیک بسکتبال NBA 2K با رشد روز افزون ورزش های الکترونیک

 

لیگ ورزش های الکترونیک بسکتبال توکی ان بی ای (NBA 2K League) یک سرمایه گذاری مشترک بین انجمن ملی بسکتبال امریکا و شرکت (T2: Take-Two Interactive) است.

 

 

شرکت نرم افزاری (Take-Two Interactive) یک شرکت هلدینگ بازی ویدیویی آمریکایی است و توسط رایان برانت در سپتامبر 1993 تاسیس شده است. این شرکت دارای دو عنوان اصلی بازی منتشر شده است، اول Rockstar Games و دوم 2K ، که استودیوهای داخلی بازی سازی را اداره می کنند.

در ماه اکتبر امسال، لیگ بسکتبال NBA 2K یک روند آزمایشی جدیدی را برای فصل بعدی خود اعلام کرد که قرار است در سال 2021 برگزار شود. فرمت جدید این لیگ، شامل بیش از 35 مسابقه بین حرفه های امریکا به میزبانی تیم های لیگ NBA 2K خواهد بود که تیم های برنده به عنوان بخشی از سری اولیه لیگ Take-Two Interactive و اولین ترکیب لیگ NBA 2K به رقابت خواهند پرداخت.

مدیر اجرایی لیگ بسکتبال توکی ان بی ای (NBA 2K League)، برندان دونوهو (Brendan Donohue) در رابطه با این لیگ می گوید: "در این فصل، طی سومین دوره لیگ NBA 2K، جهش بزرگی در میزان پخش و تماشای این مسابقات مشاهده شد  و میزان پخش ما در Twitch تقریبا 70٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. علاوه بر این، توزیع كنندگان زیادی را در سراسر جهان مثل ESPN 2 به تیم خود اضافه كردیم. برای پخش، بازی های زنده در ESPN2، سیستم عامل های دیجیتال ESPN ، Sportsnet در کانادا و با کمی تاخیر در شبکه eGG در جنوب شرقی آسیا و Loco در هند نشان داده شد و این اولین پخش بازی های لیگ 2K در تلویزیون های خطی است.

لیگ NBA 2K بیش از پیش مورد توجه اسپانسرها قرار گرفته است. لیگ 2K در این فصل، به 14 شریک بازاریابی دست یافت، که بیشترین رقم را شامل 5 شریک جدید GameStop ، Jostens ، SAP ، Tissot و DoorDash به عنوان حامی مالی رقابت های پلی آف و فینال لیگ NBA 2K به خود اختصاص داده است.

لینک:

https://www.forbes.com/sites/patrickmurray/2020/10/11/with-the-growth-of-esports-nba-2k-league-is-taking-off/#3399d8b223b6