سه شنبه, 07 اسفند 1397

سئول، میزبان یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک شد

فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک اعلام کرد که یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک در شهر سئول پایتخت کشور کره‌جنوبی برگزار خواهد شد.

 

فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک اعلام کرد که یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک در شهر سئول پایتخت کشور کره‌جنوبی برگزار خواهد شد.

این دوره از مسابقات در ۳ ماه پایانی سال ۲۰۱۹ (پاییز ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد.

مسابقات قهرمانی جهانی ورزش‌های الکترونیک که از سمت فدراسیون جهانی این رشته (IESF) برگزار می‌شود تنها  مسابقات جهانی‌ست که در آن ورزشکاران به عنوان نماینده کشور خود با دیگر کشورها رقابت می‌کنند.
سال گذشته دهمین دوره این سری مسابقات در شهر کائوسیونگ و در سه رشته League of Legends، CS:GO و Tekken 7 برگزار شد. ۴۵۹ شرکت کننده از ۴۶ کشور با یکدیگر رقابت کردند و در نهایت کره جنوبی مقام قهرمانی را در مجموع ۳ رشته کسب کرد.
ایران نیز سال گذشته برای اولین بار کاروان خود را به صورت کامل در هر ۳ رشته اعزام به مسابقات کرد و در نهایت به مقام ۱۵ ام رسید. همچنین میثم حسینی برای سومین سال متوالی به عنوان داور ورزش‌های الکترونیک در تیم برگزاری IESF حضور داشت.
رشته‌های یازدهمین دوره مسابقات IESF هنوز اعلام نشده است اما احتمال دارد علاوه بر ۳ رشته همیشگی، هارت‌استون نیز دوباره در این دوره از مسابقات یکی از رشته‌ها باشد.

ایران نیز قصد اعزام ورزشکار به یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک را در تمامی رشته‌ها دارد. اخبار مرتبط با مسابقات IESF را می‌توانید از وب‌سایت عضور رسمی IESF, انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران به آدرس www.iresa.ir و یا وب‌سایت ggame.ir دنبال کنید.
امسال نحوه برگزاری مسابقات انتخابی متفاوت از سال گذشته خواهد بود و جهت انتخاب شایسته‌ترین بازیکنان، مسابقات انتخابی از بهار ۱۳۹۸ آغاز خواهد شد. اطلاعات تکمیلی به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. به امید موفقیت تیم ایران در مسابقات ورزش‌های الکترونیک

 

لینک خبر در سایت فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک (IESF)